Ovaakça Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovaakça Forum

Ovaakça Foruma Hoş Geldiniz

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BURSASPOR TURKCELL SUPER LİG 2009-2010 SEZONU

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
_İsMaİl_
Admin
Admin
_İsMaİl_

Erkek
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 14/10/08 Mesaj Sayısı : 10 Nerden : BURSA Lakap : İSMAİL

BURSASPOR  TURKCELL SUPER LİG 2009-2010 SEZONU Vide
MesajKonu: BURSAPOR TURKCELL SUPER LİG 2009-2010 SEZONU   BURSASPOR  TURKCELL SUPER LİG 2009-2010 SEZONU EmptyPtsi Ağus. 24, 2009 1:48 pm

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, transfer söylentileri bir türlü bitmeyen Sercan'ın kulüpte kalması için büyük bir mücadele içerisinde olduklarını belirterek, "Sercan, 1 yıl daha Bursaspor'da kalırsa Avrupa'nın sayılı oyuncularından biri olur. Ona çok şey öğreteceğimize inanıyorum." dedi.

Altınbahçe Çay Bahçesi'nde Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan'la birlikte basın toplantısı düzenleyen Sağlam, Sercan'la ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sercan'ın kulüpte kalması için dirayetli ve kararlı davrandıklarını söyleyen Sağlam, takımın hedefleri doğrultusunda oyuncu satmadan transfer yaptıklarını ve bunun da bir maliyetinin olduğunu ifade etti.

Kulübün gelirlerinin de geçen yıla göre düştüğünü anımsatan Sağlam, "Sercan'ın dışında Volkan, Shin ve bazı genç oyuncularımıza teklifler var. Biz Sercan'ı satmayı düşünmüyoruz. Ancak, reddedilmeyecek bir teklif gelirse gerekli değerlendirmeyi yaparız. Sercan çok yetenekli ancak futbolu daha yeni yeni öğreniyor. Sercan, 1 yıl daha Bursaspor'da kalırsa Avrupa'nın sayılı oyuncularından biri olur. Ona öğretecek çok şeyimizin olduğunu düşünüyorum. Ona güveniyorum." dedi.

- "Ankaragücü MAÇI ÖNEMLİ" -

Cumartesi günü karşılaşacakları Ankaragücü maçını kazanmak istediklerini dile getiren Sağlam, Eskişehirspor deplasmanında alınan 3-2'lik yenilgiye üzüldüklerini kaydetti.

Ankaragücü maçının önemini bilerek bu maça konsantre olmaya çalıştıklarını dile getiren Sağlam, Ankaragücü'nün Bursaspor'un kardeş takımlarından biri olduğunu, ancak saha içinde her iki takımın da galibiyet için elinde geleni yapacağını vurguladı. Sağlam, şöyle devam etti;

"Duygusallığa kapılmadan 3 puan için mücadele edeceğiz. Geçen sezon göreve geldiğimizden beri sahamızda yenilmedik. Ankaragücü maçında da bunu devam ettirmek, puan kaybetmemek istiyoruz. Saha içinde ve saha dışında örnek bir takım olacağız. Taraftarlarımızın büyük hedefleri olan büyük bir takımın destekleyicisi olarak bu doğrultuda hareket edeceğine inanıyorum. Ankaragücü maçında da bunu göreceğimize inanıyorum. Bu maçın, maç bitiminde kazananın tebrik edeceği, kaybedenin fazla rencide edilmeyeceği bir ortamda geçileceğini umuyorum."

- "CÜNEYT ÇAKIR MAÇA DAMGASINI VURDU" -

Eskişehirspor maçında bireysel hataların ön plana çıktığını ancak hakem Cüneyt Çakır'ın ilk yarının uzatma bölümlerindeki penaltı kararının yanlış olduğunu ifade eden Sağlam, hakemin hatalı olduğunu söyledi.

Cüneyt Çakır'ın yanlış kararıyla maça damgasını vurduğunu belirten Sağlam, ''Bu karar Eskişehirspor'un oyun sistemine katkı sağladı. Ben hakemler hakkında konuşmayı pek sevmem. Bu pozisyonun da Cüneyt Çakır için bir şanssızlık olduğunu düşünüyorum. Ancak ikinci yarı 0-0 başlasaylı maç skoru farklı olabilirdi. Bu maç geride kaldı. Ankaragücü maçını düşünüyoruz. Bu maçı kazanıp puanımızı 6'ya çıkartmayı hedefleyeceğiz." diye konuştu.

- "KADRODA DEĞİŞİKLİK DÜŞÜNMÜYORUM" -

Sağlam, bir soru üzerine hata yapan futbolcuları değiştirme gibi bir yola gitmeyeceğini, aynı kadroyu kullanacağını kaydetti. Sağlam, " Eskişehirspor maçında hatalar ön plana çıktı ancak biz 1 hatayla oyuncumuzdan vazgeçmeyiz. Kadroda ciddi bir değişikliğe gitmeyi düşünmüyoruz. Başarının istikrarlı bir kadroyla geleceğine inananlardanız. Ancak, bu hakedenin formayı almayacağı anlamanı da gelmez." dedi.

Volkan Şen'in performansında iniş-çıkışlar yaşandığıyı yönündeki bir soruya ise Sağlam, "Volkan bizim için çok önemli bir oyuncu. Geçen sezon gösterdiği performans nedeniyle çok ciddi teklifler aldı. Bize de teklifler geldi. Çok yetenekli bir futbolcu ama geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında futbolu öğrenmeye ve oynamaya başladı. Bu çok kısa bir süre. Gitgelleri olacak. Çok genç bir oyuncu. Biz onun niyetine bakarız, kendini geliştirmek istiyormu diye. Volkan'da böyle bir sıkıntı yok." diye cevap verdi.
https://ovaakca.yetkin-forum.com

BURSASPOR TURKCELL SUPER LİG 2009-2010 SEZONU

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası